گاهی اوقات می‌خواهید مطلبی را در تلگرام منتشر کنید اما نمی‌خواهید به نام منتشر شود. (مثل وقتی که شما یک شخصیت مشهور باشید و …). گاهی اوقات نیز ممکن است یک کلیپ از همسرتان دریافت کرده باشید و بخواهید آن را در گروه هم‌جنسان خود بازنشر کنید اما مایل نباشید که آن را به نام همسرتان بازنشر کنید و از طرفی هم دانلود و آپلود مجدد آن با اکانت خودتان، مطلوب و به صرفه نباشد.

ربات «بی نام و نشان» نیز با همین هدف ایجاد شده است:

telegram.me/binam_bot

شما می‌توانید مطلبی (نوشته/عکس/صدا و …) را برای این ربات بفرستید تا این ربات بلافاصله همان را از طرف خودش به شما تحویل دهد! سپس شما می‌توانید به راحتی مطلبی که ربات از طرف خودش برای شما فرستاده را برای دیگران بفرستید.

کاربرد دیگری که ربات بی‌نام و نشان دارد، افزودن Caption به تصاویر است. با کمک این ربات شما می‌توانید یک متن را به یک ویدئو یا عکس الصاق کنید تا به صورت یک آیتم دربیاید. برای این کار ابتدا عکس یا ویدئوی موردنظر را برای این ربات بفرستید و سپس روی آن Reply کنید و متن موردنظر را ارسال نمایید…

یکی دیگر از خواص اعجاب‌انگیز این ربات این است که به مطلب شما، یک شمارنده اضافه می‌کند که وقتی آن را به دیگران فوروارد می‌کنید، بتوانید تعداد کسانی که آن را دریافت می‌کنند را نیز مشاهده کنید.